Skip to content
Jelentős siker iskolánk sportéletében PDF Nyomtatás

A Magyar Diáksport Szövetség nemrég hozta nyilvánosságra a 2008/09-es tanév során az ország alsó- és középfokú tanintézményeinek diákolimpiai országos döntőkben való szerepléssel szerzett pontszámait. Iskolánk a 2002/03-as tanév óta hasonló elvek alapján készülő rangsorban az eddigi legjobb megyénkbeli eredményt beállítva az országos 6. helyen végzett.

Különösen széppé teszi ezt a teljesítményt, hogy az idén több, mint 450 iskola tanulói szerepeltek diákolimpiai fináléban.

Pontjainkat hagyományosan a röplabda és úszás sportágak döntőiben szereplő tanítványaink szerezték. Egy kis sajnálkozásra az MDSZ sajátos pontszámítása miatt van okunk. Jó belegondolni, hányadik helyet sikerült volna elérnünk, amennyiben az aerobik, sulipóló, cselgáncs, tájékozódási futás és tenisz sportágakban elmúlt tanévben kivívott szebbnél-szebb eredményeink is megjelentek volna az összesített ponttáblázatban.

Helyezésünk a rangsor közzététele óta

 

2002/03-as tanév

52. helyezés

2003/04-es tanév

94. helyezés

2004/05-ös tanév

53. helyezés

2005/06-os tanév

56. helyezés

2006/07-es tanév

25. helyezés

2007/08-as tanév

18. helyezés

2008/09-es tanév

6. helyezés

 
< Előző   Következő >

 

Let's click


Iskolánk a Comenius „Iskolai együttműködések” projekt keretében másik négy európai uniós oktatási intézménnyel együtt vesz részt a „Let’s click”
elnevezésű, két éves programban. A sikeres pályázatot követően a Tempus Közalapítvány anyagi támogatásával kerülhet sor az együttműködésre. A projekt az „Egész életen át tartó tanulás” program részeként valósul meg – litván, észt, lengyel és portugál partnerekkel. A projekt munkanyelve az angol; fő célja a természettudományos tantárgyak tanulásának motiválása.
Az alábbi linken található a projekt közös weboldala, amely az öt partneriskola tanárai és diákjai által készített anyagokkal folyamatosan bővül. Az oldalon található közös webszótár, természettudományos webkvíz, fotók, videók, prezentációs anyagok.


Látogatók

mod_vvisit_counterMa1857
mod_vvisit_counterHéten4735
mod_vvisit_counterHónapban31397
mod_vvisit_counterÖsszes3272826

Bejelentkezés


Elfelejtette a jelszavát?

Google Analytics

 

 

Partnereink